Časté dotazy

Kdy uvažovat o inteligentním systému?

Inteligentní systém je nejlepší implementovat do novostaveb při jejich realizaci nebo při rekonstrukcích. Zoufat nemusejí ani ti, kteří již bydlí, i zde je řešení a to použít bezdrátovou technologii.

 

Musím již na začátku přesně vědět, co od inteligentního systému chci?

Ačkoliv je inteligentní systém velmi komplexní, nemusíte od začátku znát odpovědi na všechny otázky. Důležité je připravit systémovou instalaci pro možné použití, která cenově není drahá a Vy se časem můžete rozhodnout o jejím využití.

 

Co se stane při výpadku proudu?

Při použití záložního zdroje UPS systém pokračuje v provozu. Pokud domácnost nedisponuje záložním zdrojem, tak se při výpadku dům vypne stejně jako s klasickou elektroinstalací. Po obnovení dodávky elektrické energie se systém uvede do stavu před výpadkem.

 

Může se do systému někdo zvenčí dostat, jaká je bezpečnost systému?

Důležité je, aby dům měl správně navrhnutou a zabezpečenou síť. Pak se nemusíte bát potenciálního hackera, který tak nemůže odcizit přihlašovací údaje do systému.

 

Jaká je životnost systému?

HAIDY komponenty jsou konstruované tak, aby měly vysokou životnost. Obsahují minimum mechanických částí, jsou jednoduché a mají malou spotřebu. To poskytuje vysokou životnost v řádu až desítek let. Životnost jednotlivých prvků systému se liší od intenzity a způsobu jejich používání. Nejslabším článkem bývá akumulátor v záložním zdroji (UPS) – podle typu začíná ztrácet svoji kapacitu po cca 2 letech. Jeho pravidelná výměna se považuje za běžnou údržbu systému.

 

Jaké jsou náklady na provoz systému?

Spotřeba systémů se liší, průměrně se může pohybovat okolo 50 Wh. V porovnání s úsporami jsou provozní náklady zanedbatelné.

 

Když se v domě něco pokazí, za jak dlouho odstraníte závadu?

Díky přístupu přes internet dokážeme vyřešit základní problémy nebo změnit konfiguraci téměř okamžitě. U vážnější závady, kdy je potřebný výjezd technika, se doba reakce odvíjí od vážnosti daného problému.