Inteligentní instalace

OBSAH

               CO TO JE

               4 DŮVODY, PROČ TO LIDÉ CHTĚJÍ

               CO TO OBNÁŠÍ

 

IntDum

Co to je

Při stále rostoucích cenách za energie není divu, že každý hledá cestu, jak výdaje omezit. Nikdo nechce plýtvat energie a nepřímo vlastními finančními zdroji tím, že nechá někde nechtěně svítit nebo vytápí prostory v době, kdy to není potřeba. Inteligentní systém se o toto pohodlně postará sám. Světla umí nejen zhasnout, ale i ztlumit či změnit jejich barvu a vybarvit tak atmosféru podle nálady nebo příležitosti. Postará se, aby se v domě netopilo v době nepřítomnosti osob. Přes pracovní den nemusíte zbytečně topit a při návratu domů je byt opět vyhřátý podle Vaší předvolené teploty. Ovládá automaticky rolety či žaluzie podle nastavených požadavků. Ráno rolety vytáhne, večer zatáhne. Přizpůsobí se i dešti nebo větru. Vše lze ovládat vypínačem, kdy jedním stiskem zabezpečíte celý dům, zatáhnete rolety a vypnete spotřebiče se světly, to lze provést i přes chytrý telefon, tablet nebo PC. Snadno na dálku zkontrolujete, jestli jste nezapomněli něco nechtěně puštěné a na dálku z práce nebo dovolené to případně vypnete. Při odchodu z práce můžete pohodlně předehřát domácí saunu. V noci Vám systém posvítí na cestu. V zimě se postará, aby příjezdová cesta nebyla namrzlá. V létě se systém naopak postará o bazén. Výčet funkcí tímto nekončí (VÝČET FUNKCÍ ZDE), proto není divu, že poptávka po takovém systému roste.

4 důvody, proč to lidé chtějí

1. Šetří čas

 • Automatizace & nastavitelnost opakujících se úkonů
 • Větrání, hlídání chemie v bazénu 
 • Zavlažování zahrady podle předpovědi počasí
 • Rozmrazování příjezdovýchcest, okapů
 • Automatické otevírání bran a vrat při příjezdu s odkódováním zabezpečovacího systému

2. Šetří peníze

 • Až 40 % úspory energií
 • Systém ohlídá, aby se neplýtvalo energiemi
 • Přehled o spotřebě

Díky inteligentní instalaci ušetříte až 40 % nákladů na teplo. Všechny místnosti jsou automaticky regulované a topí, jen když skutečně musí a pouze tam, kde je potřeba. Když nebudete spokojení se současnou teplotou, tak jednoduše přes aplikaci v telefonu teplotu změníte a systém se už postará o zbytek. Už se nemusíte bát v zimě jet po vaší příjezdové cestě. Vaše okapy se už nikdy neutrhnou. Vyhřívání už zapnout nezapomenete. Vaší spotřebu energie si můžete kdykoli prohlédnout v přehledném grafu a přesvědčit se, že opravdu šetříte.

Inteligentní systém dokáže ušetřit i za řídící jednotky rekuperací nebo klimatizací. Tyto jednotky umí systém plně nahradit.

3. Komfort

 • Jednoduché ovládání
 • Světelné scény & stmívání světel
 • Ovládání rekuperace/klimatizace podle analýzy CO2
 • Automatické rozsvěcování (příchod, WC v noci)
 • Jakýkoliv vypínač zastane jakoukoliv funkci jiného
 • Ovládání z jakéhokoliv místa přes internet/SMS
 • Možnost přemístění vypínačů nebo jejich přidání k dané funkci

 

Komfort

 

Maximální pohodlí nabízejí světelné okruhy, které jsou stmívatelné. Vše si nastavíte dle libosti. Nadstavbou jsou světelné scény, které Vám spouští předdefinované nastavení světelných okruhů a tím Vám přináší ještě větší komfort. Vše si můžete uživatelsky přenastavit sami sobě na míru. O zbytek se už postará sám systém. Zavlažování vašich oblíbených květin na zahradě už nebude vaše starost. Větrání či hlídání bazénu je vyřešeno také inteligentní instalací. Vzduch v každé místnosti bude vždy příjemný díky rekuperacím, které jsou ovládané čidlem analýzy CO2. Při horkých letních dnech je samozřejmostí automaticky regulovaná klimatizace. Díky automatickým žaluziím či roletám budete mít vždy světla tolik, kolik Vám bude příjemné.
Pokud Vám někde nevyhovuje vypínač, není problém ho přemístit prakticky na jakékoliv místo v domě. Každý vypínač může ovládat prakticky cokoliv. 
Moderní světelné LED scény a stmívatelná osvětlení jsou stále více využívány designéry. Inteligentní systémy dávno nejsou jen pro bohaté. Proto se nemusíte bát, že chcete něco nedostupného a možnosti budoucích úprav budou prakticky neomezené.

4. Zabezpečení

Chrání Vás i Vaši rodinu 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

 • Detektory pohybu
 • Detektory kouře
 • Kamerový systém
 • Interkom
 • Elektronický vstup 

 

Puzzle

 

Díky možnosti implementace certifikovaného zabezpečovacího systému do inteligentní instalace si můžete být jisti maximálního bezpečí pro Vás i Vaši rodinu. PIR detektory snímají každý pohyb v domě, budete hned vědět, co se kde děje.

Zapomeňte na klíče, vše máte vyřešeno magnetickým vstupem. Při ztrátě čipu není problém zámky překódovat. Odpadá výměna zámku a následné množení klíčů pro celou rodinu.

  

Co to obnáší

Inteligentní systém se rozděluje na drátový, bezdrátový nebo kombinace obojího. Drátový systém se doporučuje převážně pro nové stavby či velké rekonstrukce. Pro jeho zabudování je potřeba rozvést kabely, a proto se zásahu do zdí ve větším měřítku nelze vyhnout. Odměnou je Vám potom větší spolehlivost systému a neomezený výběr možností aplikace.

Bezdrátový systém lze aplikovat do již vybavených domácností bez většího zásahu do konstrukce domu. Jeho nevýhodou je částečná omezenost v počtu aplikovatelných možností.

 

Zarovka